Panel Backlit Accessories LED luminaires / Panels / Power Supply Panels / Power Supply DALI
Article no.: 719262
LED DRIVER 220-240V CC 900mA 24-42VDC DALI SW BOKE available
Top Features
-
DALI / SwitchControl signal
-
IP20Degree of protection (IP)
-
600 - 1050mAOutput current range
-
YesDimming DALI
Includes connection cable for Panel Backlit + primary through-wiring box
BILTON LEDON Technology Panel Backlit
Article 719262
The power supply can be used for a output voltage range of 24-42 V. Constant current 600-1050 mA. The supply voltage of the power supply is 180 - 264 V and has a IP20 protection type and protection class II . Control signal DALI/Switch .
Dimensions (L x W x H): 228.2 mm x 60.9 mm x 30.0 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Housing | Kunststoffgehäuse |
| Width | 60.9 mm |
| Length | 228.2 mm |
| Height | 30.0 mm |
| Colour | grau |
| Model | dynamisch |
| Control signal | DALI / Switch |
| Suitable for outdoor use | nein |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Electrical data | |
|---|---|
| Protection class | II |
| Voltage type | AC / DC |
| Control signal | DALI / Switch |
| Imput voltage range | 180 - 264 V |
| Output voltage range | 24 - 42 V |
| Output power range | 40 W |
| Output current range | 600 - 1050 mA |
| Standby power consumption (solstandby) | 0.5 W |
| Suitable for constant current | Yes |
| Suitable for DC-voltage (primary side) | Yes |
| Dimming DALI | Yes |
| Temperature technical data | |
|---|---|
| Ambient/storage temperature | - 40 ... + 80 °C |
| Ambient temperature during operating | - 20 ... + 45 °C |
| Lifespan at 20 °C | 100000 h |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716953527 |
| Article no. | 719262 |
| Net weight | 132 g |
| Gross weight | 8980 g |
| Gross width | 265.0 mm |
| Gross height | 380.0 mm |
| Gross length | 425.0 mm |
| Customs tariff number | 85044083 |
| Net width | 60.9 mm |
| Net height | 30 mm |
| Net length | 228.2 mm |
| State of origin | CN |