Panel Backlit Accessories LED luminaires / Panels / Power Supply Panels / Power Supply ON/OFF
Article no.: 719261
LED DRIVER 220-240V CC 900mA 28-42VDC ON/OFF BOKE available
Top Features
-
ohneControl signal
-
IP20Degree of protection (IP)
-
900mAOutput current range
Includes connection cable for Panel Backlit + primary through-wiring box
BILTON LEDON Technology Panel Backlit
Article 719261
The power supply can be used for a output voltage range of 28-42 V. Constant current 900 mA. The supply voltage of the power supply is 180 - 264 V and has a IP20 protection type and protection class II . Control signal ohne .
Dimensions (L x W x H): 210.0 mm x 46.0 mm x 30.0 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Housing | Kunststoffgehäuse |
| Width | 46.0 mm |
| Length | 210.0 mm |
| Height | 30.0 mm |
| Model | Static |
| Control signal | ohne |
| With overheating protection | Yes |
| Suitable for outdoor use | nein |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Electrical data | |
|---|---|
| Protection class | II |
| Control signal | ohne |
| With overheating protection | Yes |
| Imput voltage range | 180 - 264 V |
| Output voltage range | 28 - 42 V |
| Output current range | 900 mA |
| Overload protection | Yes |
| Standby power consumption (solstandby) | 0.5 W |
| Suitable for constant current | Yes |
| Suitable for constant voltage | nein |
| Suitable for DC-voltage (primary side) | Yes |
| No dim function | Yes |
| Temperature technical data | |
|---|---|
| Ambient/storage temperature | - 40 ... + 80 °C |
| Ambient temperature during operating | - 20 ... + 45 °C |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716953510 |
| Article no. | 719261 |
| Customs tariff number | 85044083 |
| Net width | 46.0 mm |
| Net height | 30 mm |
| Net length | 210 mm |
| State of origin | CN |