BL Remote Control Single Wireless BL Shine Lightmanagement / BL Wireless Controller / BL Wireless Control Unit Single
Article no.: 172191
BL Remote Control, Single-channel available
Top Features
-
10Max. Anzahl steuerbarer Geräte
- Control function (wireless)
- Maximum number of controllable devices: 10
- The Smart Sync function allows multiple devices to be synchronised
BL Single Remote Control for 1-channel wireless control, RF 2.4GHz, 3VDC 2032 battery (not included), IP20, L107, W58.5, H9
BILTON LEDON Technology BL Remote Control Single Wireless
Item 172191
BL Remote Control Single Wireless for controlling lighting systems and compatible controllers.
Power is supplied by a 3 V button cell battery (type CR2032), which is not included.
Maximum number of controllable devices: 10
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716954463 |
| Article no. | 172191 |
| Net weight | 34 g |
| Gross weight | 62 g |
| Gross width | 65.0 mm |
| Gross height | 20.0 mm |
| Gross length | 114.0 mm |
| Customs tariff number | 85437090 |
| Net width | 58.5 mm |
| Net height | 9 mm |
| Net length | 107 mm |
| State of origin | CN |