Downlight Pure Accessories LED luminaires / Downlights / Power Supplies DALI
Article no.: 729179
LED DRIVER 220-240V CC 350mA 9-45VDC DALI available
Top Features
-
DALI / SwitchControl signal
-
IP20Degree of protection (IP)
-
350mAOutput current range
-
YesDimming DALI
incl. connection cable for FDL180
BILTON LEDON Technology Downlight Pure
Article 729179
The power supply can be used for a output voltage range of 9-45 V. Constant current 350 mA. The supply voltage of the power supply is 198 - 264 V and has a IP20 protection type and protection class II . Control signal DALI/Switch .
Dimensions (L x W x H): 137.5 mm x 44.0 mm x 23.0 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Housing | Kunststoffgehäuse |
| Width | 44.0 mm |
| Length | 137.5 mm |
| Height | 23.0 mm |
| Colour | White |
| Model | dynamisch |
| Control signal | DALI / Switch |
| Suitable for outdoor use | nein |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Core cross section | 0,5 - 1,5 mm² |
| Electrical data | |
|---|---|
| Protection class | II |
| Voltage type | AC / DC |
| Control signal | DALI / Switch |
| Imput voltage range | 198 - 264 V |
| Output voltage range | 9 - 45 V |
| Output current range | 350 mA |
| Standby power consumption (solstandby) | 0.45 W |
| Suitable for constant current | Yes |
| Suitable for constant voltage | nein |
| Dimming DALI | Yes |
| Connection | |
|---|---|
| Core cross section | 0,5 - 1,5 mm² |
| Temperature technical data | |
|---|---|
| Operation temperature at Tc | 0 ... + 80 °C |
| Ambient temperature during operating | - 20 ... + 45 °C |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716953343 |
| Article no. | 729179 |
| Customs tariff number | 85044083 |
| State of origin | CN |