BL Wall Light Q BL Shine LED luminaires / BL Outdoor luminare / BL Wall Light
BL Wall Light Protected outdoor light Q250mm 1500lm 15W 120D 822/830/840 BK IP65 available
Top Features
-
blackColour housing
-
neinWith movement sensor
-
IK10Impact strength
-
IP65Degree of protection (IP)
Outdoor wall light including power supply, black aluminum housing, 15W, 1500lm, 2200/3000/4000 K switchable, CRI>80, 120°, dimensions: W250 x H250 x D63mm
Article number 770037
LED wall luminaire made of Aluminium black with power supply unit - Yes , rated voltage 230 V AC ; cover made of Plastic Opal , protection class IP65 , service life of 50000 h , Luminous flux 1500 lm, Colour temperature 2200/3000/4000 K, Colour rendering >80 , Beam angle 120°
Height 250.0 mm x Width 250.0 mm x Depth 63 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Material housing | Aluminium |
| Colour housing | black |
| Width | 250.0 mm |
| Length | 250.0 mm |
| Height/depth | 63 mm |
| Height | 250.0 mm |
| Mounting method | Anbau |
| With movement sensor | nein |
| Lamp type | LED nicht austauschbar |
| Material of the cover | Plastic Opal |
| Impact strength | IK10 |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| With lamp | Yes |
| Control gear included | Yes |
| Electrical data | |
|---|---|
| Protection class | I |
| Voltage type | AC |
| Nominal voltage | 230 V |
| Operating frequency | 50 / 60 Hz |
| Overall efficiency | 100 lm / W |
| Max. system power | 15 W |
| Light technical data | |
|---|---|
| Function | ohne |
| Beam angle | 120° |
| Colour rendering index CRI | >80 |
| Light exit | direkt |
| Light distribution | Symmetrical |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 1500 lm |
| Colour temperature | 2200 / 3000 / 4000 K |
| Colour of light | White |
| Temperature technical data | |
|---|---|
| Impact strength | IK10 |
| Rated life time L80/B10 at 25 °C | 50000 h |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716953602 |
| Article no. | 770037 |
| Net weight | 1300 g |
| Gross weight | 1500 g |
| Customs tariff number | 94051190 |
| Net width | 250.0 mm |
| Net height | 250 mm |
| Net length | 63 mm |
| State of origin | CN |