Installation frame Accessories LED luminaires / Panels / Mounting material Panels
Article no.: 719272
BL recessed mounting kit for panel 1197x297 aluminium white welded available
Top Features
-
AluminiumMaterial
-
EinbauMounting method
-
WhiteColour
BILTON LEDON TechnologyInstallation frame
Article 719272
The Installation frame consists of Aluminium in the color White . Einbau of the panel. The square version uses 4 springs (arranged in 2 × 2) and the rectangular version uses 6 springs (arranged in 3 × 2), suitable for ceiling thicknesses of 15–30 mm.
Dimensions (L x W x H): 1245.0 mm x 308.0 mm x 31.0 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Width | 308.0 mm |
| Length | 1245.0 mm |
| Height | 31.0 mm |
| Mounting method | Einbau |
| Colour | White |
| Type of accessory | Einbaurahmen |
| Transparent | nein |
| Accessory | Yes |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716954371 |
| Article no. | 719272 |
| Net weight | 7200 g |
| Gross weight | 7200 g |
| Gross width | 240.0 mm |
| Gross height | 400.0 mm |
| Gross length | 1340.0 mm |
| Customs tariff number | 94059900 |
| Net width | 308.0 mm |
| Net height | 31 mm |
| Net length | 1245 mm |
| State of origin | CN |