Downlight Protected Accessories LED luminaires / Downlights / Power Supplies Switchable
Article no.: 729164
LED DRIVER 220-240V CC 800mA 27-45VDC ON/OFF Protected DL available
Top Features
-
ohneControl signal
-
IP20Degree of protection (IP)
-
800mAOutput current range
for DL Protected 228mm
BILTON LEDON Technology Downlight Protected
Article 729164
The power supply can be used for a output voltage range of 27-45 V. Constant current 800 mA. The supply voltage of the power supply is 198 - 264 V and has a IP20 protection type and protection class II . Control signal ohne .
Dimensions (L x W x H): 137.5 mm x 44.0 mm x 23.0 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Housing | Kunststoffgehäuse |
| Width | 44.0 mm |
| Length | 137.5 mm |
| Height | 23.0 mm |
| Model | Static |
| Control signal | ohne |
| With overheating protection | nein |
| Suitable for outdoor use | nein |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Core cross section | 0,5 - 1,5 mm² |
| Electrical data | |
|---|---|
| Protection class | II |
| Control signal | ohne |
| With overheating protection | nein |
| Imput voltage range | 198 - 264 V |
| Output voltage range | 27 - 45 V |
| Output current range | 800 mA |
| Overload protection | Yes |
| Standby power consumption (solstandby) | 0.5 W |
| Suitable for constant current | Yes |
| Suitable for constant voltage | nein |
| Suitable for DC-voltage (primary side) | Yes |
| No dim function | Yes |
| Connection | |
|---|---|
| Core cross section | 0,5 - 1,5 mm² |
| Temperature technical data | |
|---|---|
| Ambient/storage temperature | - 40 ... + 85 °C |
| Ambient temperature during operating | - 20 ... + 45 °C |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716950946 |
| Article no. | 729164 |
| Customs tariff number | 85044083 |
| Net width | 44.0 mm |
| Net height | 23 mm |
| Net length | 137.5 mm |
| State of origin | CN |