Installation frame Accessories LED luminaires / Panels / Mounting material Panels
Article no.: 719271
BL recessed mounting kit for panel 620x620 and 623x623 aluminium white welded available
Top Features
-
AluminiumMaterial
-
EinbauMounting method
-
WhiteColour
BILTON LEDON TechnologyInstallation frame
Article 719271
The Installation frame consists of Aluminium in the color White . Einbau of the panel. The square version uses 4 springs (arranged in 2 × 2) and the rectangular version uses 6 springs (arranged in 3 × 2), suitable for ceiling thicknesses of 15–30 mm.
Dimensions (L x W x H): 680.0 mm x 680.0 mm x 31.0 mm
| Mechanical data | |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Width | 680.0 mm |
| Length | 680.0 mm |
| Height | 31.0 mm |
| Mounting method | Einbau |
| Colour | White |
| Type of accessory | Einbaurahmen |
| Transparent | nein |
| Accessory | Yes |
| Packaging information | |
|---|---|
| EAN | 4250716954364 |
| Article no. | 719271 |
| Net weight | 6700 g |
| Gross weight | 6700 g |
| Gross width | 750.0 mm |
| Gross height | 330.0 mm |
| Gross length | 705.0 mm |
| Customs tariff number | 94059900 |
| Net width | 680.0 mm |
| Net height | 31 mm |
| Net length | 680 mm |
| State of origin | CN |